تبلیغات
کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز - ارسال کتاب به سراسر جهان در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب آغاز شد!

کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز

ارسال کتاب به سراسر جهان در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب آغاز شد!


مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب ضمن اعلام خبر آغاز ارسال کتاب از سوی این فروشگاه به خارج از کشور، درباره هزینه این خدمت اینترنتی گفت: فروشگاه اینترنتی شهر کتاب به منظور کاهش هزینه‌های خرید کتاب برای مخاطبان خارج از کشور، کتاب‌ها را بر اساس قیمت مصوب تهران در اختیارشان قرار می دهد و بر این اساس قیمت نهایی کتاب، ارزان‌تر از قیمت آن در کشور مبدا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فروشگاه اینترنتی شهر کتاب روند دسترسی به کتاب‌ها و محصولات فرهنگی فارسی در خارج از کشور را برای علاقه‌مندان زبان و ادبیات فارسی آسان کرده است. این فروشگاه هم اکنون فرایند دریافت سفارش کتاب، پرداخت آسان و ارسال کتاب را برای علاقه‌مندان خارج از ایران ایجاد کرده و در تلاش است کتاب‌های فارسی و سایر محصولات فرهنگی را در تمامی نقاط جهان در اختیار محققان و دوستداران فرهنگ قرار دهد.

با شروع ارسال کتاب به خارج از کشور، هموطنان خارج از کشور، استادان، دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان فارسی در سراسر جهان می‌توانند به تمامی کتاب‌های چاپ شده در ایران دسترسی داشته باشند.

 محمدرضا کشاورزی، مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب درباره این‌که چرا فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تصمیم به ارسال کتاب به خارج از کشور گرفته و چگونگی شروع  این کار توضیح داد: با توجه به درخواست‌های مکرر ایرانیان خارج از کشور و استادان زبان فارسی در کشورهای مختلف، در طول یک سال گذشته برای ارسال کتاب به خارج از کشور فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تصمیم به ایجاد این بخش گرفت.

ارسال کتاب‌ها بر اساس قیمت پشت جلد و وزن

وی ادامه داد: برای این کار مشکلات بسیاری وجود داشت که یکی از آن‌ها عدم دسترسی افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند به درگاه‌های پرداختی اینترنتی ایران است. ما توانستیم روند پرداخت را با توجه به درگاه‌های بین‌المللی ایجاد کنیم تا مشتریان خارجی، برای پرداخت هزینه این کتاب‌ها با مشکل مواجه نشوند.

مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب درباره محاسبه قیمت این کتاب‌ها توضیح داد: طبیعتاً کتاب‌ها بر اساس قیمت پشت جلد و وزن آنها ارسال و هزینه پستی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. تقاضیان خرید کتاب وقتی مجموعه این هزینه‌ها را پرداخت کردند کتاب برای آن‌ها ارسال می‌شود و بر این اساس هزینه پستی کتاب‌ها هم به پای خودشان است.

 
ارزان تر از دیگر کشورها

این مقام مسئول در فروشگاه اینترنتی شهر کتاب در پاسخ به این پرسش که برخی فروشگاه‌های اینترنتی هم اقدام به انجام این کار کرده‌اند، شما برای انجام این کار چه تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته‌اید؟ عنوان کرد: خیلی از فروشگاه‌های دیگر هستند که دست به این کار زده‌اند اما متاسفانه قیمت فروش کتاب را با واحد پولی دلار و با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت پشت جلد آن محاسبه می‌کنند. علاوه بر این هزینه ارسال پستی هم برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: فروشگاه اینترنتی شهر کتاب به منظور کاهش هزینه‌های خرید کتاب برای مخاطبان خارج از کشور کتاب‌ها را بر اساس قیمت مصوب تهران در اختیار خریداران قرار می‌دهد و هیچ هزینه اضافه ای را از آن‌ها دریافت نمی‌کند. در این صورت خرید کتاب از ایران با توجه به هزینه‌های ارسالی آنها باز هم ارزان‌تر از خرید آن در کشور مبدأ خواهد شد.

به گفته کشاورزی، مخاطبان خارج از کشور نیز می‌توانند برای سفارش این کتاب‌ها مانند سایر افراد که در کشور هستند وارد سایت فروشگاه اینترنتی شهر کتاب به نشانی اینترنتی shop.bookcity.org شده و در قسمت «نوع ارسال» گزینه ارسال به خارج از کشور را انتخاب کنند. همکاران ما با آن‌ها تماس می‌گیرند و توضیحات لازم را در مورد کتاب در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و کتاب مورد نظر برای آن‌ها ارسال می‌شود.

ارسال کتاب به برنامه پروازهای پستی بستگی دارد

مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب درباره این‌که چه تمهیداتی برای اینکه این کتاب‌ها در اولین فرصت در اختیار مخاطبان قرار بگیرند در نظر گرفته شده؟ گفت: برای این‌که این کتاب‌ها به راحتی در دست مخاطبان قرار بگیرند از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنیم؛ به طور مثال از شرکت پست و چندین روش پستی دیگر استفاده و سعی می‌کنیم بر اساس تعداد کتاب‌هایی که درخواست داده می‌شود، از سرویس‌هایی استفاده کنیم که هزینه پستی آن‌ها به حداقل برسد و در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال شود. این موضوع باز هم بر اساس کشورهای مختلف متفاوت است و بر اساس برنامه پروازهای پستی، ارسال کتاب از یک هفته تا سه هفته زمان می‌برد.

خرید کتاب در کشورهای اروپایی بیشتر است

کشاورزی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا ارسال کتاب‌هایی که انتخاب می‌شوند بر اساس سقف قیمتی خاصی در نظر گرفته می‌شوند و هر خریدار باید مقدار مشخصی کتاب بخرد؟ توضیح داد: خیر. کتاب‌های ارسالی سقف قیمتی مشخصی ندارند اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که حداقل هزینه پستی کشورها سقف یک کیلوگرم است که بهتر است برای بهینه شدن هرچه بیشتر این هزینه، توجه ویژه ای به این موضوع شود.

وی با اشاره به این‌که خرید کتاب در کشورهای اروپایی بیشتر است اضافه کرد: در فروش اینترنتی کتاب از درگاه اینترنتی شهر کتاب، استقبال از طرف کشورهای اروپایی بیشتر بوده و بر اساس آمار به دست آمده مخاطبان ایرانی‌الاصل حدود 70 درصد و استادان زبان فارسی در کشورهای دیگر 30 درصد مخاطبان خرید کتاب را به خود اختصاص دادند.

کشاورزی در پایان در پاسخ به این پرسش که استقبال از کدام کتاب‌ها تا کنون بیشتر بوده است توضیح داد: کتاب‌های ادبیات کهن، داستان معاصر ایران و کتاب‌های جامعه شناسی ایران بیشترین استقبال را از طرف خریداران کتاب در خارج از کشور را به خود اختصاص داده‌اند

[ یکشنبه 23 شهریور 1393 ] [ 08:44 ق.ظ ] [ پورموسوی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه