تبلیغات
کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز - منصور کوهی رستمی: برنامه های بیست و دومین هفته کتاب در خوزستان تشریح شد.

کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز

منصور کوهی رستمی: برنامه های بیست و دومین هفته کتاب در خوزستان تشریح شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: برنامه های بیست و دومین هفته کتاب خوزستان در سه سطح اداره کل، ادارات شهرستانها و کتابخانه های عمومی برگزار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی عنوان کرد: اداره کل کتابخانه های استان خوزستان در نظر دارد برنامه های بزرگداشت هفته کتاب را که از 24 آبان آغاز می شود و تا 30 آبان ادامه دارد را در سه سطح کتابخانه های عمومی، ادارات شهرستانها و اداره کل استان برگزار نماید.

وی افزود: به همین مناسبت آیین بزرگداشتی تحت عنوان بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان با حضور مسولان کشوری و استانی در یکی از روزهای هفته در تالار کتابخانه مرکزی استان برگزار می شود که در این مراسم از خادمین و فعالان برتر حوزه کتاب و کتابخوانی طی مراسم ویژه ای تقدیر خواهد شد. همچنین این آئین در شهرستانها با حضور مسئولان ارشد شهرستان برگزار خواهد شد و از خادمان حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستانها نیز تقدیر خواهد شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان در خصوص نحوه انتخاب خادمین نمونه حوزه کتاب و کتابخانه های عمومی در عرصه های مختلف گفت: بر طبق یک برنامه ریزی کارشناسی شده این افراد بر اساس معیارها و شاخصهای تعیین شده از سوی کارشناسان حوزه کتاب انتخاب و تقدیر می شوند.

وی افزود: راه اندازی ایستگاههای اهدای کتاب در شهرستانها، برگزاری نمایشگاه کتاب در کلیه شهرستانهای استان، نواخته شدن زنگ مطالعه در مدارس، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و کتاب خوانی به صورت آنلاین و مکتوب، عضو گیری در شبکه کتاب‌خوانان حرفه‌ای کشور در استان خوزستان با رویکرد آیینی برگزار خواهد شد.

رستمی در خصوص دیگر برنامه های هفته کتاب اظهار کرد: از جمله فعالیتهای فرهنگی کتابخانه ها در این هفته تبلیغ و ترویج اهدای کتاب به کتابخانه ها، برگزاری نشست ادبی با حضور مسوولین کانون ادبی و شعرای برجسته منطقه و ارسال پیامک در راستای ارتقا سطح مطالعه مفید در کتابخانه ها، توزیع بروشور برای معرفی کتابخانه های هر منطقه و همچنین برپایی نمایشگاه تازه های کتاب است که با هدف ارتقا فرهنگ کتابخوانی در استان صورت می گیرد.


وی با بیان اینکه در این هفته وِیژه برنامه هایی نیز برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: برگزاری جلسات قصه خوانی و روخوانی کتاب با حضور اعضا کودک و خانواده های آنها، بازدید مدارس از کتابخانه ها در یک روز خاص و مسابقات نقاشی ویژه کودکان  از جمله این برنامه ها خواهد بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در این راستا افزود: همچنین زنگ مطالعه در مدارس نیز با حضور مسوولین استانی و با هماهنگی های صورت گرفته از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستانها در یکی از مدارس اهواز و مدارس تعیین شده شهرستانها نواخته خواهد شد.

رستمی عنوان کرد: کتابخانه های عمومی استان در این هفته اقدام به ارایه خدمات ویژه ای به علاقه مندان می کنند که از آن جمله می توان به فراهم آوردن امکان بازدید مدارس، مساجد، مراکز آموزشی و واحدهای تولیدی و صنعتی از کتابخانه ها تحت عنوان « هر روز با کتاب و کتابخانه »، ارایه خدمات اینترنتی و عضو گیری در شبکه کتابخوانان حرفه ای و ارایه مقالات نمایه نشریات با 50 درصد تخفیف و ارائه خدمات اینترنتی با تخفیف ویژه نام برد.

وی همچنین از برگزاری مسابقه در این هفته خبر داد و تصریح کرد: در هفته کتاب مسابقات فرهنگی متنوعی به صورت استانی و شهرستانی برای گروههای مختلف سنی برگزار خواهد شد که به صورت مکتوب و آنلاین بوده و موضوعات آن کتاب و محرم و عاشورا می باشد.

وی با درخواست از همکاری سایر دستگاه های فرهنگی استان خوزستان خاطر نشان کرد: این اداره آمادگی دارد تا برنامه های این دوره از هفته کتاب در استان خوزستان را با مشارکت دستگاه ها ، نهادها و همچنین در صورت تمایل با حضور فعالان فرهنگی در بخش خصوصی اجرا نماید .



[ چهارشنبه 21 آبان 1393 ] [ 09:30 ق.ظ ] [ پورموسوی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه