تبلیغات
کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز - پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران

کتابخانه عمومی سید جعفر موسوی اهواز

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران

 

مردم شریف وفهیم استان خوزستان

با سلام وتحیت فراوان

 

یکی از شاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتاب خوانی مردم آن مرز و بوم است و کشور تاریخی ما ایران اسلامی نیز از قدیم الایام تاکنون با داشتن تمدنی چندهزارساله و مراکز متعدد علمی، فرهنگی و کتابخانه های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی سرآمد دول و ملل دیگر بوده و در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی بسان خورشیدی تابناک همچنان می درخشد و با فرزندان نیک نهاد خویش هنرنمایی می کند.

ما با فرهنگی رشد كرده‌ایم كه تمامی جلوه‌های افتخارآفرین‍َش، نمودها و نمادهای راستین قلم و كتاب و كتابخانه است. در کشوری زندگی می کنیم که رهبر فرزانه اش می فرمایند: "بنده خودم هم با اینکه گرفتاری کاریم زیاد است اما بحمدالله از کتاب منفک نشده ام و در حقیقت نمی توانم هم منفک بشوم. در خلال کارهای فراوان و سنگینی که بر دوش ما هست دائما با کتاب سر و کار دارم".  

نقش مؤثر و تعیین كننده متولیان، خادمان و همراهان و همدلان حوزه ی كتاب ،كتابخوانی و مطالعه در رشد شاخص های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و آموزشی  استان نقش بسیار پر رنگی است و این عزیزان مسئولیتی خطیر برعهده دارند.  قطعاً به مناسبت هفته كتاب برنامه‌های متنوعی در استان برگزار می شود اما این برنامه‌ها باید به نحوی باشد كه شرایط لازم برای اجرای هر چه بهتر فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ارتقای سطح فرهنگ مطالعه وكتابخوانی را فراهم آورد.  اینك  به بهانه بزرگداشت بیست و دومین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، اهتمام و همراهی همه كسانی كه با فكر ، اندیشه، قلم و قدم  خویش در راه اعتلای كتاب و كتابخوانی و كتابخانه ها گام برمی دارند را ارج نهاده و توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان  این عرصه را در خدمت به مردم فرهنگ دوست و كتابخوان استان خوزستان از درگاه خداوند متعال خواستارم.

                                                                                                            عبدالحسن مقتدایی

                                                                                                             استاندار خوزستان[ سه شنبه 27 آبان 1393 ] [ 12:51 ب.ظ ] [ پورموسوی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه